Wolne kwatery – lokalizacja

Interesują Cię pokoje w centrum Kielc? Chociaż nasze wolne kwatery zlokalizowane są na peryferiach miasta, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarezerwować nocleg. Od naszego obiektu do ścisłego centrum Kielc jest zaledwie 11 km. Stąd też blisko do wielu szlaków pieszych oraz mnóstwa atrakcji turystycznych. Nasze noclegi poleca Meteor – największy serwis z noclegami w Polsce.

Obiekt znajduje się przy drodze  wojewódzkiej  DW745. Na nocleg z centrum Kielc można do nas dotrzeć również komunikacją miejską – autobusami o numerach 10 i 38.

Pokoje w sercu Gór Świętokrzyskich

Nasze noclegi stanowią doskonałą propozycję dla turystów, którzy szukają spokojnego i cichego otoczenia na wypoczynek w samym sercu Gór Świętokrzyskich. Wiele szlaków pieszych czyni nasze kwatery do wynajęcia doskonałą bazą, z której codziennie można wyruszać na wycieczki.

W mieście zlokalizowanych jest wiele obiektów, które warto zwiedzić. Ciekawe propozycje znajdą tu zarówno fani górskich wycieczek, jak również rodzice z dziećmi, a także seniorzy. Na uwagę z zasługują perły architektury. Należy do nich m.in. sanktuarium w Kałkowie-Godowie, które nazywane jest Golgotą Wschodu, gdyż upamiętnia męczeńskie losy Polaków.

Dla podróżników w każdym wieku

Świętokrzyskie to także mnóstwo interesujących szlaków górskich. Najdłuższy z nich, który zlokalizowany jest pomiędzy wsiami Gołoszyce i Kuźniaki, liczy 92 kilometry. Popularnością wśród turystów cieszy się również rozpoczynający się w Chęcinach szlak czerwony. Można nim dotrzeć m.in. do Jaskini Raj lub do leśnego rezerwatu przyrody o nazwie Góra Zelejowo. Punktów wartych uwagi jest wiele, dlatego należy zaplanować przynajmniej tygodniowy wypoczynek. Jeśli chcesz znaleźć pensjonaty Kielce i okolice to doskonała baza noclegowa.

Dla rodzin z dziećmi

W pobliżu Kielc jest sporo atrakcji dla dzieci. Planując codzienne trasy, nie sposób ominąć Muzeum Zabawek i Zabawy. Znajdują się w nim interesujące eksponaty, np. ołowiane żołnierzyki lub porcelanowe lalki pochodzące z XIX wieku. Zainteresowaniem cieszą się również rękodzieła wykonane przez artystów ludowych. Warto też udać się do Parku Rozrywki i Miniatur, w którym można zobaczyć eksponaty zrealizowane w skali 1:25. Spośród ciekawych modeli warto wyróżnić m.in. Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Biały Dom. Interesująco prezentuje się również watykańska bazylika z Placem Świętego Piotra. Dobrym pomysłem na wycieczkę z dzieckiem jest wizyta w Pacanowie, mieście Koziołka Matołka – znanego bohatera bajek.