Coś dla każdego

W mieście zlokalizowanych jest wiele obiektów, które warto zwiedzić. Ciekawe propozycje znajdą tu zarówno fani górskich wycieczek, jak również rodzice z dziećmi, a także seniorzy. Na uwagę z zasługują perły architektury. Należy do nich m.in. sanktuarium w Kałkowie-Godowie, które nazywane jest Golgotą Wschodu, gdyż upamiętnia męczeńskie losy Polaków.

Dla podróżników w każdym wieku
Świętokrzyskie to także mnóstwo interesujących szlaków górskich. Najdłuższy z nich, który zlokalizowany jest pomiędzy wsiami Gołoszyce i Kuźniaki, liczy 92 kilometry. Popularnością wśród turystów cieszy się również rozpoczynający się w Chęcinach szlak czerwony. Można nim dotrzeć m.in. do Jaskini Raj lub do leśnego rezerwatu przyrody o nazwie Góra Zelejowo. Punktów wartych uwagi jest wiele, dlatego należy zaplanować przynajmniej tygodniowy wypoczynek. Jeśli chcesz znaleźć pensjonaty Kielce i okolice to doskonała baza noclegowa.

Dla rodzin z dziećmi
W pobliżu Kielc jest sporo atrakcji dla dzieci. Planując codzienne trasy, nie sposób ominąć Muzeum Zabawek i Zabawy. Znajdują się w nim interesujące eksponaty, np. ołowiane żołnierzyki lub porcelanowe lalki pochodzące z XIX wieku. Zainteresowaniem cieszą się również rękodzieła wykonane przez artystów ludowych. Warto też udać się do Parku Rozrywki i Miniatur, w którym można zobaczyć eksponaty zrealizowane w skali 1:25. Spośród ciekawych modeli warto wyróżnić m.in. Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Biały Dom. Interesująco prezentuje się również watykańska bazylika z Placem Świętego Piotra. Dobrym pomysłem na wycieczkę z dzieckiem jest wizyta w Pacanowie, mieście Koziołka Matołka – znanego bohatera bajek.